Afryka

Botswana

Baines' Camp

Dla tych, którzy szukają romantycznej, kameralnej atmosfery blisko niezwykłej przyrody Baines’ Camp jest spełnieniem marzeń. Obóz usytuowany w delcie Okavango, przy rzece Boro, sąsiaduje z rezerwatem Moremi, dlatego jest jednym z najlepszych miejsc na planecie, aby móc oglądać wyjątkową, dziką faunę i florę.

Chief’s Camp, Rezerwat Moremi Game

Luksusowy obóz Chief’s Camp usytuowany został w samym środku wspaniałego rezerwatu Moremi Game. Jest to idealne miejsce na ekscytujące safari, ponieważ przez cały rok gromadzi się tam ogromna liczba zwierząt, w tym bardzo rzadkie białe i czarne nosorożce. Obóz jest konsekwentnie uznawany za jeden z najlepszych w Botswanie przez Condé Nast and Travel & Leisure.

Chobe Chilwero Lodge

Głęboko w sercu botswańskiej puszczy leży Chobe Chilwero Lodge. Obóz oferuje nieziemskie widoki, mnóstwo niezwykłych afrykańskich stworzeń oraz spokój, jakiego nie znajdzie się nigdzie indziej. Siedząc nad rzeką Chobe, można rozkoszować się niezrównanymi panoramicznymi widokami wysp oraz obszarów zalewowych.

Eagle Island Camp, Xaxaba

Głęboko w delcie Okavango w Botswanie stworzono raj dla miłośników safari. Eagle Island Camp w Xaxaba w Botswanie oferuje gościom atrakcje, jakich nie znajdą nigdzie indziej. Jest to idealne miejsce, aby poznać zwyczaje pięknych ssaków, jak również usłyszeć ćwierkot pięknych, egzotycznych ptaków we wszystkich kolorach tęczy.

Jack’s Camp, Makgadikgadi

Jack’s Camp powstał na Makgadikgadi, ogromnym jeziorze, które wyschło tysiące lat temu wskutek przesuwania się skorupy ziemskiej. Obóz został założony w latach 60-tych przez legendarnego łowcę krokodyli Jacka Bousfielda. Bousfield po wielu latach spędzonych w Tanzanii, znużony, szukał miejsca, w którym znajdzie odosobnienie i piękno nietkniętej ludzką dłonią przyrody. W ten sposób powstał Jack’s Camp, który prowadzony jest teraz przez jego syna Ralpha wraz w partnerką Catherine. Dziś Jack’s Camp jest stylowym i wyszukanym miejscem dla wymagających klientów.

Jao Camp

Jao Camp położony jest w Botswanie w sąsiedztwie Moremi- jednego z najpiękniejszych rezerwatów w Afryce. Obóz, usytuowany w samym sercu wyjątkowej delty Okavango, oferuje atrakcje, które pozostaną w pamięci na długo. Goście będą mieli możliwość oglądania m.in. słoni, bawołów, wiele gatunków niezwykłych ptaków. Region ten szczyci się największą populacją lwów w całej Botswanie.

Khwai River Lodge

Khwai River Lodge w Botswanie usytuowany jest na skraju buszu ze wspaniałym widokiem na rezerwat Moremi. Obóz znany jest z luksusowych warunków oraz możliwości obserwowania wielu gatunków dzikich zwierząt. Świat lwów, gepardów i innych dzikich kotów nie będzie miał przed tobą tajemnic.

Kings Pool Camp

Kings Pool Camp usytuowany jest na północy Botswany w rezerwacie Linyanti a od zachodu graniczy z jednym z największych skupisk dzikich zwierząt w Afryce- Parkiem Narodowym Chobe. Nazwa obozu pochodzi od skandynawskiego monarchy, który około roku 1900 spędził wiele dni i nocy w tym miejscu, delektując się otaczającą go afrykańską przyroda, na długo zanim on powstał.

Kwara Camp

Obóz Kwara usytuowany jest w delcie Okavango w Botswanie z widokiem z jednej strony na słynną lagunę Godikew, a z drugiej na suche tereny typowe dla Afryki. Ogromnych rozmiarów obóz (1700 km2) graniczy z rezerwatem Moremi, dzięki czemu goście ze swoich luksusowych namiotów będą mogli oglądać niezwykłą afrykańską faunę i florę.

Mombo Camp

Mombo Camp jest bez wątpienia najlepszym miejscem dla tych, którzy chcą zaznać prawdziwej afrykańskiej przygody. Obóz usytuowany jest w delcie Okavango w Botswanie w rezerwacie Moremi. Wybudowany został w cieniu wielkich drzew, pośród fauny i flory, która tętni życiem okrągły rok. Mombo Camp jest uważany za najlepsze miejsce na safari w całej Afryce i jest najlepszym obozem w całej Botswanie.

Sandibe Okavango Safari Lodge

Sandibe Okavango Safari Lodge znajduje się w Botswanie, w delcie Okavango, przy południowo-wschodniej granicy rezerwatu Moremi. Jest to idealne miejsce, aby odnaleźć spokój w afrykańskim buszu. Delta Okavango jest miejscem, gdzie można spotkać wiele gatunków dzikich zwierząt zarówno wodnych jak i lądowych. Niezwykłe zwierzęta żyjące w rezerwacie sąsiadującym z obozem, często przekraczają jego granice.

Savute Elephant Camp

W samym sercu dżungli, w dzikiej Afryce zbudowano luksusowy obóz Savute Elephant Camp. Jak sama nazwa wskazuje, miejsce to daje możliwość obserwowania pięknych i majestatycznych słoni. Nie są to jedyne zwierzęta, które przyciąga rzeka płynąca przy obozie. Miejsce znane jest z możliwości zobaczenia lampartów, gepardów, czy pięknych, wielokolorowych ptaków, które zatrzymują się tu, aby ugasić pragnienie.

Stanley’s Camp

Usytuowany w cieniu afrykańskich drzew, obóz Stanley’s Camp zapewni wrażenia na długie lata. Ogromny teren (150 000 hektarów) pomieści tylko 16 gości. Do dyspozycji gości będą 3 osierocone słonie, które chętnie wybiorą się z nimi na długie wycieczki w delcie Okavango. Obóz graniczy ze słynnym rezerwatem Moremi, w którym żyją tysiące dzikich zwierząt. W pobliżu Stanley’s Camp istnieje niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć likaony, dzikie drapieżniki, które zagrożone są wyginięciem.

Vumbura Plains Camp

Vumbura Plains Camp usytuowany jest w imponującej delcie Okavango w Botswanie. Ogromny obóz ma 94 km2 powierzchni, na której znajduje się wyjątkowo bogata afrykańska fauna i flora. Vambura Plains nie jest typowym obozem safari, stworzony został dla wymagającego klienta szukającego luksusu w dzikiej Afryce.

Xakanaxa Camp

Obóz Xakanaxa Camp jest jednym z najstarszych w delcie Okavango(Botswana), dlatego dochowano wszelkich starań, aby zachować pierwotny charakter obozu w afrykańskim buszu, aby goście mogli poczuć ducha prawdziwej dzikiej Afryki. Usytuowany w sercu niezwykłego rezerwatu Moremi pomiędzy rzeką Khwai i laguną Xakanaxa obóz jest idealnym miejscem, aby przeżyć prawdziwe przygody o każdej porze roku.

Please reload

  • Facebook - Black Circle
  • Google+ - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

Formularz kontaktowy 

ul. Gdańska 139

85-022 Bydgoszcz

Jesteśmy do Twojej dyspozycji 

    +48 609 375 444 

office@salonwakacji.pl