Afryka

Tanzania

Arusha Coffee Lodge

Arusha jest tętniącym życiem i gwarnym miastem otoczonym przez wspaniałe krajobrazy, leżącym u stóp słynnego wulkanu Meru w Tanzanii. To tutaj, na obrzeżach tego pięknego miasta, usytuowany na jednej z największych plantacji kawy w całej Tanzanii, powstał Arusha Coffee Lodge. Luksusowe domki są zaprojektowane tak, aby wyglądały jak prawdziwe domki na plantacji sprzed wieku. Wszystkie są całkowicie odnowione, aby uzyskać najwyższą jakość standardu. Główne pomieszczenie zbudowane jest z czerwonej cegły, wnętrza stworzone zostały z ciemnego drewna, podłogi w stylu rustykalnym. Wokół lodge’a rozciągają się kilometrowe ogrody, w których poustawiano stoły i ławeczki oraz porozstawiano ogromne parasole, chroniące przed palącym, afrykańskim słońcem.

Beho Beho

Beho Beho jest jednym z pierwszych obozów, które powstały w rezerwacie Selous w Tanzanii. Po raz pierwszy obóz otwarto w 1972 roku, ale w 2004 roku przebudowano go całkowicie, używając lokalnych materiałów i od tego czasu regularnie go odnawiając tak, aby posiadał wszystkie nowoczesne udogodnienia. We wnętrzach, poza elementami kojarzonymi z typowym stylem safari, stoją również meble europejskie. Sam obóz ulokowany jest na wysoko na wzgórzu pośród wiekowych baobabów, z którego rozciągają się wspaniałe widoki na dolinę oraz mały, oświetlony wodopój. W obozowym barze oraz lounge’u można usiąść na wygodnych sofach, pod nogami poczuć miękkość perskich dywanów, przypatrując się ciekawym afrykańskim figurkom porozmieszczanym wokoło. Przy barze znajduje się biblioteka, w której bogatych zbiorach odnaleźć można fascynujące mapy oraz wiele ciekawych artefaktów pochodzących z czasów I wojny światowej.

Diamonds Star of the East

5-gwiazdkowy beach hotel Diamonds Star of the East ukryty jest na niewiarygodnie pięknej białej, piaszczystej plaży na północno-zachodnim krańcu wioski Nungwi na wyspie Zanzibar. Resort składa się z jedenastu wyjątkowych willi, wszystkie nazwane zostały na cześć najcenniejszych klejnotów świata. W ofercie wiele atrakcji, tj. sporty wodne czy wycieczki po wyspie. Dla tych, którzy pragną odpocząć, resortowe spa ma niespotykaną gamę relaksujących zabiegów.

Four Seasons Safari Lodge Serengeti

Four Seasons jest jedną z najlepszych i najbardziej uznanych światowych marek w turystyce, posiadająca swoje luksusowe hotele na całym świecie. Marka z taką reputacją nie może ryzykować utraty lojalnych klientów, więc gdy zakupiono Bilila Lodge w Parku Narodowym Serengeti w Tanzanii, prawie 3 lata zajęło modernizowanie lodge’a tak, aby spełniał jak najwyższe standardy, kojarzone z Four Seasons. W ten oto sposób w 2012 roku otwarto Four Seasons Safari Lodge, w którym spełniane są oczekiwania najbardziej wymagających gości. Poza atrakcjami typowymi dla Afryki takimi jak safari, na klientów czeka tam nowoczesne spa, wyśmienite posiłki kuchni pan-afrykańskiej oraz międzynarodowej, wspaniałe wina z prywatnej winiarni, atrakcje dla dzieci, czy wyjątkowe „Discovery Centre”, w którym można się wiele dowiedzieć na temat historii i kultury Afryki.

Jongomero Camp

Jongomero Camp znajduje się w odległej południowo-zachodniej części Parku Narodowego Ruaha w Tanzanii, zapewniając niezrównaną prywatność. Obóz zbudowany został wzdłuż brzegu rzeki Jongomero, która w porze deszczowej płynie pełnym nurtem, a porze suchej wysycha. Naokoło rozciągają się niesamowite widoki, a chłodne, neutralne kolory w Jongomero odzwierciedlają otaczające go krajobrazy. Namioty poustawiane są w cieniu drzew akacji, chroniących je przed palącym, afrykańskim słońcem.

Klein's Camp

Klein’s Camp jest jednym z najlepszych luksusowych obozów w Afryce. Zbudowany został w słynnym Parku Narodowym Serengeti w Tanzanii. Oferuje szeroki wachlarz doświadczeń safari, od wypadów nocnych po piesze safari w towarzystwie doświadczonego przewodnika. Obóz ulokowany jest na wzgórzu, z którego rozciągają się nieziemskie widoki na Serengeti. Jedną z głównych zalet tego luksusowego miejsca, jest z pewnością brak wszechobecnych i głośnych turystów. Poza innymi gośćmi, jedynymi ludźmi, na których natrafią klienci Klein’s Camp, będą Masajowie, do których należą okoliczne tereny.

Kusini Camp

Kusini Camp położony w południowo-wschodniej części Parku Narodowego Serengeti, jest pięknym kameralnym obozem idealnym dla gości, którzy szukają spokoju i relaksu. Zbudowany na ścieżce migracji gnu, jest wspaniałym miejscem, z którego można je obserwować. Gromadzą się tam w okresie cielenia od grudnia do marca. Obóz ten uważany jest przez wielu za najlepsze miejsce na safari, nie tylko w Serengeti, ale i w całej Tanzanii.

Lake Manyara Tree Lodge

Park Narodowy Lake Manyara w Tanzanii jest niezwykłym i wyjątkowym miejscem. Na tle innych parków, wyróżnia się różnorodnością terenu, dzięki czemu można tam spotkać niezliczone ilości przeróżnych gatunków roślin i zwierząt. Jedną z głównych atrakcji jest lew, który potrafi wspinać się po drzewach i żyje na tych terenach. Miejsce to znane jest również, jako dom dla wielu słoni i flamingów. Lake Manyara Tree Lodge jest jedynym lodgem w Parku Narodowym Lake Manyara, dzięki czemu jest to miejsce bardzo kameralne. Luksusowe domki są ukryte w konarach drzew. Umeblowanie i wystrój łączą w sobie luksus z naturalnym pięknem okolicy.

Meliá Zanzibar

Położony na egzotycznej wyspie Zanzibar hotel Melia posiada spektakularne widoki na wspaniały Ocean Indyjski. Resort oferuje prywatną plażę pokrytą złocistym piaskiem, otoczoną lazurowymi wodami oceanu. Wokół znajduje się przepiękna i wielokolorowa rafa koralowa. Dla aktywnych przygotowano szereg atrakcji i wycieczek, m.in. do Stone Town, gdzie będzie okazja, aby dowiedzieć się więcej nt. afrykańskiej kultury, architektury, historii i tradycji. Na północnym krańcu wyspy wśród atrakcji interakcja z przyjaznymi delfinami.

Ngorongoro Crater Lodge

Zajmujący spektakularne miejsce tuż nad brzegiem krateru, Ngorongoro Crater Lodge jest bez wątpienia jednym z najciekawszych i najlepszych luksusowych obozów w całej Afryce. Jest to najlepsze miejsce w Tanzanii, aby zobaczyć „Wielką Piątkę” oraz szczyci się luksusem na najwyższym poziomie. Oryginalna architektura czerpie ze stylu Masajów, łącząc go z eleganckimi wnętrzami w stylu kolonialnym. Ngorongoro Crater Lodge podzielony jest na trzy mniejsze obozy, zapewniając gościom maksimum komfortu i prywatności.

Oyster Bay

Kameralny i stylowy hotel Oyster Bay położony jest w dzielnicy o tej samej nazwie w Tanzanii. Dzielnica Oyster Bay w niczym nie przypomina dzikiej Afryki, którą widzimy w wyobraźni, kiedy myślimy o tym kontynencie. Naokoło hotelu wybudowane zostały wille dla ambasadorów z całego świata. Wycieczka do centrum nowoczesnego, tętniącego życiem miasta zajmuje kilka minut, a z hotelowego balkonu rozciągają się niesamowite widoki na Ocean Indyjski. Budynek mógłby pomieścić znacznie więcej gości, ale właściciel zdecydował się na zaledwie 8 ogromnych apartamentów. Wnętrza są uosobieniem nowoczesnej i eleganckiej Afryki, chłodne kolory oraz miejski styl mieszają się tu z afrykańskimi akcentami safari. Hotel otoczony jest przez piękne wielokolorowe ogrody, mieniące się soczystymi barwami.

Serengeti Migration Camp

Międzynarodowej sławy Park Narodowy Serengeti znajduje się w północno-zachodniej Tanzanii. To tędy co roku wędrują setki tysięcy zwierząt w ramach „Wielkiej Migracji”. Serengeti Migration Camp położony jest wprost przy słynnej rzece Grumeti, która jest domem dla hipopotamów. Obóz ten znany jest z nieingerowania w środowisko naturalne, dlatego miejsce to wydaje się być nietknięte od zarania dziejów i przez to wyjątkowo dzikie i piękne.

Serengeti Tented Camp

Park Narodowy Serengeti znajduje się w Afryce Wschodniej, w Tanzanii i jest jednym z najbardziej chronionych obszarów na naszej planecie. Graniczy z równie słynnym Parkiem Narodowym Masai Mara w Kenii. Nie ma żadnych sztucznych ogrodzeń pomiędzy nimi, dzięki czemu tysiące dzikich zwierząt swobodnie przemieszczają się po ich terenach. Serengeti w języku suahili oznacza „niekończące się równiny” i jest to idealny opis tego miejsca. Serengeti Tented Camp powstał w odległym zakątku Parku Narodowego Serengeti, tuż nad brzegiem rzeki Grumeti. Co roku w czerwcu i w lipcu można oglądać jeden z najwspanialszych spektakli na naszej planecie- Wielką Migrację. Setki tysięcy gnu, zebr i innych zwierząt roślinożernych, przekracza rzekę Grumeti, ryzykując spotkanie ze szczękami jednych z największych krokodyli w całej Afryce.

Serengeti Under Canvas

Serengeti Under Canvas to luksusowe mobilne obozy znajdujące się w słynnym Parku Narodowym Serengeti w północnej Tanzanii. Oba zmieniają położenie, śledząc wędrówkę antylop w czasie „Wielkiej Migracji”. Przemieszczane są pomiędzy Ndutu, Grumeti, Seronerą i Kogatende, dlatego goście mają pewność, że nigdy nie umknie im ani jedna ekscytująca sekunda z życia zwierząt w Serengeti. Same obozy są bardzo romantyczne i kameralne i pomimo zachodnich udogodnień, urzekają swoją afrykańską prostotą.

Singita Faru Faru Lodge

Singita Faru Faru usytuowany jest w zachodniej części słynnego Parku Narodowego Serengeti w Tanzanii. Lodge wybudowany został nad rzeką Grumeti, dlatego goście mogą cieszyć oczy widokiem zwierząt bez wychodzenia ze swojego domku. Każdego roku wędruje tędy tysiące gnu i zebr w ramach „Wielkiej Migracji”, przystają, aby ugasić pragnienie tuż przy lodge’u i jest to niezapomniane przeżycie. Singita szczyci się jednym z najlepszych ośrodków jeździeckich w całej Afryce i oferuje spektakularne safari na grzbiecie konia.

Singita Grumeti Reserves

Singita Grumeti Reserves w 2012 roku wygrał drugi raz z rzędu tytuł najlepszego hotelu na świecie w rankingu zorganizowanym przez prestiżowy amerykański magazyn „Travel+Leisure”. Hotel znajduje się we wspaniałej lokalizacji, gdzie zwierzęta dosłownie zaglądają do okien luksusowych domków i namiotów. Hotel Singita Grumeti Reserves  położony jest na terenie Parku Narodowego Serengeti w Tanzani, na trasie Wielkiej Migracji – corocznej wędrówki zwierząt poszukujących wody. Hotel składa się z trzech położonych w pewnej odległości względem siebie luksusowych lodge, 1 ekskluzywnego domu oraz przenośnego obozu. Wszystkie lodge Singita mają niesamowitą lokalizację w samym środku afrykańskiego buszu, gdzie piękno dzikiej przyrody i pobyt w luksusowym hotelu są tak cudownie harmonijne.

Singita Sabora Tented Camp

Sabora Tented Camp należy do grupy lodge’ów Singita, uznanej w 2011 i 2012 przez prestiżowy „Travel+Leisure” za najlepszy hotel na świecie. Obóz ten ulokowany jest na równinach Parku Narodowego Serengeti w północnej Tanzanii, skąd rozciągają się nieziemskie widoki na wspaniałe afrykańskie krajobrazy. Wystrój Sabory nawiązuje do „Pożegnania z Afryką”, wnętrza wypełnione są perskimi dywanami, pięknymi tkaninami, gramofonami oraz mnóstwem antyków. Jest to idealne miejsce na romantyczne wakacje we dwoje. Rodziny z dziećmi powyżej dziesiątego roku życia również są mile widziane.

Swala Camp

Swala Camp usytuowany jest w odległej części Parku Narodowego Tarangire w Tanzanii. Otacza go las drzew akacji, mokradła Gurusi oraz piękna, afrykańska sawanna. Wokół wiekowych baobabów żyją duże stada słoni, z oddali słychać melodie śpiewane przez wiele gatunków egzotycznych ptaków. Tuż przy obozie znajduje się wodopój, dlatego goście mogą nieprzerwanie i z bardzo bliska obserwować niezwykłe afrykańskie zwierzęta. Użytkownicy strony www.tripadvisor.com uznali Swala za najlepszy lodge w Tarangire.

The Retreat

The Retreat jest jedynym w swoim rodzaju obozem w Tanzanii. Wybudowano go w odległej zachodniej części na północy rezerwatu Selous. Choć jest to obóz safari, tylko częściowo koncentruje się na dzikich zwierzętach, duży nacisk kładzie się tu na duchowy aspekt podróży. Połączenie zasad Feng Shui, luksusu oraz ideologii właścicieli zaowocowało powstaniem wyjątkowego miejsca dla nielicznych szczęśliwców. Projekt i wystrój łączą w sobie wspaniałą gamę stylów, inspirując się wpływami arabskimi, indyjskimi, europejskimi, jak również afrykańskimi. Duże wrażenie robi główny budynek, który wygląda jak arabski fort z imponującymi i misternie wyrzeźbionymi 200-letnimi drzwiami z Radżastanu.

WaterLovers, Diani Beach

Wybudowany i zarządzany przez parę Włochów- Valentinę i Riccardo resort WaterLovers znajduje się na tropikalnym wybrzeżu Oceanu Indyjskiego w Kenii. Właściciele kochają to miejsce, słyną z gościnności oraz przykładania wagi do każdego detalu. Własnoręcznie zaprojektowali i zrobili wiele przedmiotów, które znajdują się w pokojach. Hotel usytuowany jest na plaży Diani Beach, która znana jest z białych, piaszczystych plaż i turkusowych wód oceanu. Jest to idealne miejsce na wakacje w afrykańskim raju.

Please reload

  • Facebook - Black Circle
  • Google+ - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

Formularz kontaktowy 

ul. Gdańska 139

85-022 Bydgoszcz

Jesteśmy do Twojej dyspozycji 

    +48 609 375 444 

office@salonwakacji.pl