Afryka

Uganda

Apoka Safari Lodge

Apoka Safari Lodge jest małym, luksusowym obiektem usytuowanym w samym sercu Parku Narodowego Kidepo Valley w Ugandzie. Znajduje się w pobliżu rzeki Narus, do której przychodzi wiele spragnionych zwierząt. Przy głównym lodge’u znajduje się piękny basen z widokiem na park. Wśród atrakcji ekscytujące safari oraz wizyty w wiosce ludu Karamojong, podczas których można poznać ich fascynującą kulturę, historię oraz zwyczaje.

Clouds Mountain Gorilla Lodge

Clouds Mountain Gorilla Lodge to nowy ekologiczny obóz, który powstał na skraju Nieprzeniknionych Lasów Bwindi w Ugandzie. Jest to najbardziej ekskluzywny i najlepszy obóz w tych okolicach. Główną atrakcją są dzikie goryle górskie, dla których dżungla ta jest domem. Nie jest to jednak jedyny powód, aby odwiedzić Clouds Mountain Gorilla Lodge. Otaczają go wspaniałe lasy deszczowe, urzeka piękna architektura, a personel dba o to, aby pobyt był przyjemny i niezapomniany.

Emin Pasha Hotel

Emin Pasha Hotel usytuowany jest w samym sercu Kampali, stolicy Ugandy. Przywołuje na myśl minioną epokę, kiedy to miła obsługa i wspaniała atmosfera były wyznacznikiem dobrego hotelu. W Emin Pasha Hotel stworzono równowagę pomiędzy tym, co stare i nowe. Elegancja minionej epoki miesza się tu z najnowocześniejszymi udogodnieniami. Miejsce to otoczone jest hektarami zadbanych, zielonych ogrodów, pełnych majestatycznych, wiekowych drzew, kwitnących krzewów i wielokolorowych kwiatów. W hotelu znajduje się zaledwie 20 pokoi, dzięki czemu goście mają zagwarantowaną indywidualną obsługę. Centrum tętniącego życiem, pełnego atrakcji miasta znajduje się zaledwie parę kroków od Emin Pasha.

Gorilla Forest Camp

Gorilla Forest Camp jest to wspaniały obóz położony na stromym zboczu w lasach równikowych Ugandy na terenie zwanym Nieprzenikniony Las Bwindi. Miejsce to słynie z największej populacji goryli górskich (połowa światowej populacji goryli żyje właśnie tutaj), które są zagrożone wyginięciem. Krajobraz jest wyjątkowo piękny, dżungla pełna jest wodospadów, jezior, dolin oraz pasm górskich. Obóz jest idealną bazą wypadową, z której można się wybrać z tropicielem na poszukiwania wielkich człekokształtnych. Oferuje zaskakująco wysokie standardy jak na obóz położony w takim miejscu.

Semliki Safari Lodge

Semliki Safari Lodge to luksusowy obóz namiotowy usytuowany w samym sercu rezerwatu Semliki w Ugandzie. W głównym lodge’u znajduje się duża otwarta jadalnia, w której serwowane są wyśmienite dania przy świecach. Lodge jest z jednej strony otwarty i wychodzi na miejsce na ognisko oraz las deszczowy, w którym żyje wiele małp. Wśród wielu atrakcji nocne safari, wycieczki łodzią po jeziorze Alberta oraz wypady do lasu deszczowego z doświadczonym przewodnikiem. Chwile relaksu można spędzać w obozowej bibliotece lub sali gier.

Please reload

  • Facebook - Black Circle
  • Google+ - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

Formularz kontaktowy 

ul. Gdańska 139

85-022 Bydgoszcz

Jesteśmy do Twojej dyspozycji 

    +48 609 375 444 

office@salonwakacji.pl