Afryka

Zambia

Chiawa Camp

Chiawa Camp usytowany jest w samym sercu Parku Narodowego Dolnej Zambezi tuż nad brzegiem rzeki Zambezi. Za obozem można zobaczyć ogromne zambijskie skarpy, a po drugiej stronie rzeki znajduje się Park Narodowy Mana Pools. Trudno sobie wyobrazić lepszą lokalizację dla obozu safari. Rzeka Zambezi osiąga w niektórych miejscach szerokość 2km, przyciągając do swoich brzegów niezliczoną ilość dzikich zwierząt. Obóz został otwarty w 1989 roku przez rodzinę Cumings, stając się pionierem turystyki w Dolnej Zambezi i pierwszym obozem otwartym w tym parku. Od początku nie szczędzono wysiłku, aby Chiawa dostarczała prawdziwych wrażeń oraz niezapomnianych wspomnień. Dzięki wspaniałej lokalizacji, reputacji, przyjaznej atmosferze oraz wykwalifikowanym i doświadczonym pracownikom, obóz ten pozostaje w czołówce najważniejszych i najlepszych obozów na tych terenach.

Chichele Presidential Lodge

Chichele Presidential Lodge usytuowany jest w Parku Narodowym Południowej Luangwy w Zambii. Park ten charakteryzują wiekowe lasy, bujna sawanna oraz rzeka Luangwa, wokół której tętni życiem. Chichele Presidential Lodge oferuje doskonałą lokalizację i znany jest, jako jeden z najlepszych obozów w Zambii. Lodge świetnie komponuje się z otoczeniem, widoki zapierają dech w piersi, a poziom luksusu usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających klientów. Wśród atrakcji safari w dzień, safari w nocy oraz wycieczki po okolicy z profesjonalnym przewodnikiem. Wokół obozu żyją takie zwierzęta jak słoń, lew, likaon czy bawół, oprócz tego istnieje niepowtarzalna szansa zobaczenia gatunków endemicznych, które nie występują na innych terenach, wśród nich gnu Cooksona.

Chongwe River Camp

Chongwe River Camp znajduje się na zbiegu rzek Chongwe i Zambezi, naprzeciwko Parku Narodowego Mana Pools.  Rzeka Chongwe, przy której leży obóz, jest granicą wspaniałego Parku Narodowego Dolnej Zambezi. Chongwe River Camp uważany jest za jeden z najpiękniejszych obozów w całej Afryce, piękne domki usytuowane są w cieniu drzew, chroniących gości przed afrykańskim słońcem. Z uwagi na wspaniałą lokalizację, jest to gratka dla wszystkich miłośników safari. Na tych terenach żyją duże stada słoni. Obóz nie jest ogrodzony, dlatego często wystarczy wyjrzeć przez okno, aby poczuć się jak na safari.

Kapinga Camp

Kapinga Camp usytuowany jest w północno-zachodniej części Parku Narodowego Kafue, na rozległych równinach Busanga w Zambii. Jest to jeden z największych parków narodowych w Afryce, znany z różnorodności fauny i flory. Obóz ten stworzony został z lokalnych materiałów. Wnętrza są jasne i przytulne. Okolica jest domem dla wielu antylop. Żyją tu też duże stada bawołów, gnu i zebr, dzięki czemu często da się spotkać na tych terenach wygłodniałe drapieżniki. Jest to wspaniałe miejsce na safari, idealny dla małych grup, ponieważ obóz jest bardzo kameralny, pomieści jedynie 8 osób.

Kulefu Camp

Kulefu Camp usytuowany jest we wschodniej części Parku Narodowym Dolnej Zambezi, tuż nad brzegiem rzeki Zambezi, w Zambii. Obóz został niedawno zmodernizowany. W jadalni poustawiano eleganckie, ale proste meble na pięknej drewnianej podłodze. Goście mogą zrelaksować się w obozowej bibliotece, w barze lub nad brzegiem basenu. Z uwagi na niewielką odległość od rzeki, wspaniałe widoki są gwarantowane. Wśród atrakcji safari, wycieczki łodzią po rzece oraz wędkarstwo.

Lechwe Plains Tented Camp

Park Narodowy Lochinvar w przeszłości funkcjonował, jako prywatne ranczo, które do złudzenia przypominało to z „Pożegnania z Afryką”. Dziś jest to miejsce znane z tego, że jest domem dla niezwykle rzadko spotykanych pięknych antylop kob liczi oraz ponad 400 gatunków różnych ptaków. Lechwe Plains Tented Camp powstał w połowie drogi pomiędzy Livingstone i Lusaką, przy rzece Kafue. Kameralny obóz jest połączeniem luksusu ze stylem safari. Ukryty został z dala od hałaśliwych turystów, na łonie natury, pod baldachimem drzew akacji. Wśród wielu atrakcji wycieczki łodzią po rzece, ekscytujące safari, a także wycieczki do pobliskich wiosek rybackich.

Mfuwe Lodge

Mfuwe Lodge usytuowany jest w Parku Narodowym Południowej Luangwa w Zambii. Park ten znany jest z koncentracji lwów, żyraf, antylop, bawołów i wielu innych na jego terenach. W samym obozie regularnie można spotkać słonie, które przechodzą tędy, by skosztować mango z pobliskich drzew. Mfuwe Lodge uhonorowany został zaszczytnym tytułem najlepszego lodge’a w Zambii w 2009 roku. Wokół lodge’a istnieją źródła wody, co gwarantuje bliskie spotkania z afrykańską fauną. W ciągu dnia można relaksować się w obozowym basenie lub w Bush Spa, które oferuje szeroką gamę zabiegów, a wieczorem usiąść z drinkiem, wsłuchując się w dźwięki płynące z afrykańskiego buszu.

Nsefu Camp

Nsefu Camp usytuowany jest na piaszczystym brzegu rzeki Luangwa w Parku Narodowym Południowej Lunagwa w Zambii. Okolice rzeki tętnią życiem. Szczególnie często można w tych okolicach spotkać duże stada bawołów, co przyciąga przeróżne drapieżniki. Obóz ten został założony w latach pięćdziesiątych XX wieku przez legendarnego konserwatora przyrody Normana Carra i był pierwszym obozem safari w Zambii. Nsefu Camp szczyci się świetną lokalizacją, kameralną atmosferą i wspaniałymi widokami.

Royal Zambezi Lodge

Royal Zambezi Lodge usytuowany jest nad brzegiem rzeki Zambezi na granicy Parku Narodowego Dolnej Zambezi w Zambii. Naprzeciwko widać Park Narodowy Mana Pools, który jest na terenie Zimbabwe. Pobyt w Royal Zambezi jest idealnym miejscem na rodzinne wakacje, świetnie sprawdza się również, jako romantyczne miejsce na wakacje we dwoje.  Lodge oferuje maksimum komfortu i luksusu, bezkonkurencyjne safari w towarzystwie doświadczonych przewodników, luksusowe spa oraz wielką atrakcję nie tylko dla miłośników wędkarstwa- polowanie na goliata tygrysiego (polityka-złap wypuść).

Shumba Tented Camp

Shumba Tented Camp usytuowany jest w przepięknej okolicy w Parku Narodowym Kafue w Zambii, który jest jednym z największych parków w całej Afryce. Obóz otoczony jest przez równiny Busanga, a okolica tętni życiem. Da się tu spotkać takie zwierzęta jak kob liczi, puku czy gnu, dzięki czemu miejsce to obfituje również w drapieżniki takie jak likaon czy lew. Park Narodowy Kafue jest rajem dla miłośników ptaków, zamieszkuje go prawie 500 różnych gatunków, w tym gatunki endemiczne, których nie da się spotkać nigdzie indziej. Sam obóz jest niesamowicie uroczym, kameralnym i przytulnym miejscem, ukrytym w cieniu drzew figowych. Pluszowe sofy i fotele zapraszają, aby wygodnie się na nich rozsiąść i podziwiać okolicę.

Stanley Safari Lodge

Luksusowe safari w Afryce to dla wielu najlepszy sposób na spędzenie wymarzonych wakacji. Poznawanie dzikiej przyrody podczas jazdy prywatnym jeepem lub lotu prywatną awionetką czy też nocowanie w komfortowych, eleganckich pokojach w samym centrum parków narodowych stało się w ostatnich latach symbolem luksusu. Idealnie zorganizowane wyprawy safari pozwalają na uniknięcie wielu niechcianych niespodzianek, chociażby takich, jak zachorowanie na malarię. Ponadto organizatorzy, poza wyjazdami samochodowymi do miejsc stanowiących naturalne środowisko życia afrykańskich zwierząt, oferują również wycieczki łodzią oraz liczne wyprawy kulturowe na tereny zamieszkiwane przez dzikie plemiona w celu poznania ich tradycyjnych, nieskażonych cywilizacją zwyczajów. Wyjazd na luksusowe safari to przygoda życia!

Sussi Lodge and Chuma House

Sussi Lodge and Chuma House usytuowane są nad brzegiem pięknej rzeki Zambezi w bogatym w różnorodną faunę i florę Parku Narodowym Wodospadów Wiktorii. Największą atrakcją w okolicy są bez wątpienia Wodospady Wiktorii, które znajdują się zaledwie parę minut jazdy od lodge’a. Dzięki wspaniałej lokalizacji na gości czeka mnóstwo atrakcji, w tym wycieczki po parku narodowym, safari, rejsy po rzece, czy odwiedziny w muzeum Davida Livingstone’a.

The Royal Livingstone

The Royal Livingstone jest 5-gwiazdkowym luksusowym hotelem usytuowanym po zambijskiej stronie Wodospadów Wiktorii. Jest to miejsce dla wymagających podróżnych, którzy szukają w dzikiej Afryce wysokich standardów, luksusu i wyrafinowania. Hotel znajduje się nad rzeką Zambezi, kilka kroków od wodospadów. Nazwany został na cześć doktora Livinstone’a, który je odkrył. Budynki należące do resortu rozciągają się wśród zalesionych brzegów rzeki i są idealne na leniwe popołudnia na słonecznych tarasach. Wnętrza odzwierciedlają elegancję minionej epoki, królują stonowane kolory ziemi, drewno, śnieżnobiała pościel, a w łazienkach stoją wyjątkowo piękne wiktoriańskie wanny.

Tongabezi Lodge

Tongabezi Lodge usytuowany jest wprost przy rzece Zambezi niedaleko Wodospadów Wiktorii w Zambii. Lodge, otwarty w 1990 roku, jest prowadzony przez prywatnych właścicieli. Nacisk kładzie się tu na ekskluzywność oraz ciepło i gościnność, które cechują prawdziwych Afrykanów. Tongabezi jest idealnym miejscem na romantyczne wakacje we dwoje. Wnętrza zdobią meble i bibeloty sprowadzone z najdalszych zakątków Afryki. Do klienta podchodzi się tu indywidualnie. Szukający relaksu będą mogli odpoczywać w domku, pluskać się w basenie lub spędzać leniwe dni wpatrując się w rzekę. Ci, którzy pragną spędzić czas aktywnie, będą mieli okazję wybrać się w rejs po rzece, na ekscytujące safari, odwiedzić lokalne rynki w poszukiwaniu oryginalnych bibelotów, czy odwiedzić najważniejszą atrakcję w okolicy, jaką są Wodospady Wiktorii.

Please reload

  • Facebook - Black Circle
  • Google+ - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

Formularz kontaktowy 

ul. Gdańska 139

85-022 Bydgoszcz

Jesteśmy do Twojej dyspozycji 

    +48 609 375 444 

office@salonwakacji.pl